Abstract orange watercolor brush stroke background

W jakim celu tworzymy strony internetowe? Jest kilka powodów. Informacyjny, marketingowy albo nawet czysto komercyjny. Niezależnie od tego, który z nich reprezentuje nasza strona – ktoś musi na nią wchodzić. Trzeba ją więc spopularyzować. Trzeba przyznać – jest to dość smutne, że amatorzy w tej dziedzinie myślą, iż wystarczy dobrze wypozycjonować stronę, by stała się kultowa. W tym artykule skupimy się więc, na tym jak dużą wartość ma odpowiedni design naszej strony.

Indywidualność

Przeglądając Internet trzeba przyznać, że otacza nas masa klonów. Strony oparte, o ten sam styl, z tym samym ułożeniem, tym samym design’em. Nawet ich zawartość tekstowa niewiele się różni. Serwisy, blogi i strony firmowe wypełnione są przerzutymi, sformalizowanymi sloganami, które pokazują tylko niski poziom inwencji twórczej ich autora. Żeby nasza strona stała się naprawdę popularna musi więc w jakiś sposób się wyróżniać. Mieć coś, czego inne nie mają. Być indywidualna. Tworzenie stron internetowych, to nie tylko pisanie kodu. Jest to też masa zabiegów ‘upiększających’. Dlatego, gdy zakładasz swoją stronę, zastanów się jak pokazać swoją indywidualność. Jak wyróżnić się na szerokim rynku webmasteringu. Jesteśmy wzrokowcami. Dlatego design strony ma dla nas duże znaczenie. Wybierając więc projekt swojego Internetowego dziecka zastanów się jaka grafika, najbardziej ci odpowiada. Nie kopiuj. Kopiując szablony z innych stron, tylko potwierdzisz swój brak indywidualności. Chcesz być zauważony? Rób coś by się wyróżnić.

Klasa

Trzeba pamiętać jednak, że wyróżnienie się nie oznacza wcale wygłupienia się. Strona powinna być indywidualna, a nie dziwna. Dlatego warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniej klasy. Grafika WWW, którą wykorzystamy, powinna wyróżniać się w pozytywny sposób. Krzykliwe, gryzące oczy kolory, odpychają nas. Nie chcemy wracać na taki serwis. A przecież tego chciałbyś uniknąć, prawda? Trzeba przyznać, że w sieci możemy spotkać wiele dziwadeł, które świadczą o tym, że grafikiem mógł być nawet 3 letni syn webmastera… Aby zachować odpowiednią klasę i styl przekazu, warto zastanowić się do jakiej grupy osób będzie skierowana nasza strona. Inny design będzie miała strona domu spokojnej starości, a inny blog social-life’owy. Chcąc zachować klasę musimy więc trzymać się pewnych granic…

Równowaga

Kluczem do popularności jest więc, po pierwsze indywidualność, a po drugie klasa. Trzeba przyznać, że może być trudno zachować równowagę między tymi dwoma pojęciami. Ale ona istnieje. Nosi nawet swoją nazwę. Jest to popularność. To właśnie ją chcemy osiągnąć, bo to od niej zależy to, czy nasza strona przyniesie jakieś efekty. Wiedząc to wszystko, warto znaleźć kogoś kto umiałby stworzyć dla nas odpowiedni design. Indywidualny szablon strony, ciekawa grafika, zachowanie stylu odpowiedniego do grupy docelowej – to wszystko tworzy sprawną stronę internetową. Pamiętając o tym będziemy tworzyć strony, które nie tylko ‘będą’ w Internecie. O tych stronach ‘będzie’ się mówiło!

Data: 03.05.2013 Kategoria: grafika strony internetowej

Masz pomysł na projekt?

Napisz do mnie. Z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania i przygotuję ofertę współpracy.