Dobra firma, zawsze powinna posiadać dobrą stronę internetową. W XXI wieku, swoje miejsce w sieci, to już nie luksus. To standard. I nie ważne czym się zajmujesz – jeżeli nie można znaleźć Cię w sieci – praktycznie nie istniejesz. Żyjemy w końcu w czasach, w których Internet jest wszechobecny, a więc dobry przedsiębiorca powinien umieć to wykorzystać. Jednak niezależnie czy tworzysz bloga firmowego, czy zwykłą wizytówkę, możesz natrafić na pewnego rodzaju trudności. O nich, oraz o ich rozwiązaniu będzie reszta tego artykułu…

Prostota edycji

Załóżmy, że zatrudniłeś informatyka, który zrobił dla ciebie tak zwaną ‘wizytówkę’. Istnieje ona w sieci. Każdy może na nią wejść i w teorii spełnia swój efekt. Jednak problem nadchodzi, gdy chcesz coś w niej zmienić. Być może informacje w niej zawarte są już nieaktualne. I chcąc nie chcąc, jeżeli nie masz wiedzy technicznej, to aby ją edytować – znów musisz zatrudniać informatyka. On z kolei z chęcią obedrze cię z pieniędzy. Czy tak musi być? Tak naprawdę nie. Jak więc może powstać twoja strona? CMS – to fachowo – System Zarządzania Treścią. Ale na czym to dokładnie polega? Jest to aplikacja sieciowa, dzięki której ty sam intuicyjnie możesz edytować swoją stronę. Nie potrzeba tu fachowej wiedzy. Nie musisz uczyć się kodu HTML, czy kaskadowych arkuszy stylu. Prowadzenie bloga nie będzie od ciebie wymagało dobrej znajomości php. Całą budowę i zarządzanie treścią przejmie program. Ty będziesz mógł operować wszystkim z przyjemnej, intuicyjnej konsoli. Koniec z personelem informatycznym, który godzinami grzebie przy kodzie. Teraz to ty w całości kontrolujesz jak wygląda twoja strona. To ty generujesz newsy. Nie ma w tym nic trudnego, wystarczy chęć.

Odpowiednia platforma

Dobrze więc wybrać odpowiednią platformę cms, której będziemy używać. Jeśli chodzi o CMS, WordPress – jest ścisłym liderem. Według statystyk 53% wszystkich stron na świecie, wykorzystujących system CMS – opartych jest właśnie na wordpressie. Ile to stron internetowych? Szacuje się, że ponad 72 miliony. Większość raczej nie może się mylić, prawda? Jednak co przemawia jeszcze, za tym systemem? Trzeba przyznać, że operowanie blogiem przy jego pomocy jest naprawdę bardzo intuicyjne. Jest ponadto serwisem, który blisko współpracuje z Google. Co za tym idzie – pozycjonowanie go jest o wiele łatwiejszym zadaniem. WordPress rzeczywiście zadowala pod względem elegancji, funkcjonalności i co najważniejsze – prostoty. Pokazuje on wyraźnie, że żyjemy w czasach, gdzie tworzenie stron internetowych, nie jest takie trudne. Nie musisz skończyć studiów technicznych, by założyć bloga. Wystarczy umiejętne wykorzystanie CMSu jaki daje WordPress.

Efekty

Na efekty założenia strony nie trzeba będzie długo czekać. Firma, której strona ma przyzwoity poziom, przyciąga klientów. Dobry blog firmowy, może sprawić, że Internauci nabiorą do nas zaufania i chętnie skorzystają z naszych usług. Jeżeli więc prowadzisz działalność, a nie zadbałeś o swoją stronę, to robisz wielki błąd. Profesjonalne podejście do reklamy – jaką jest strona firmowa – to podstawa, którą pomijając sam niszczysz sobie karierę.

Data: 01.04.2013 Kategoria: wordpress

Masz pomysł na projekt?

Napisz do mnie. Z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania i przygotuję ofertę współpracy.